RPG World
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum dedicat iubitorilor de RPG

AcasaPortalÎnregistrareConectare

Rezumat/Recenzie Damnare

In jos 
AutorMesaj
Crystal Snow
Administrator
Administrator
Crystal Snow

Sex : feminin
Zodiac : Fecioara
Zodiac chinezesc : Mistret
Puncte : 715
Data de inscriere : 26/03/2020
Varsta : 25
Localizare : Anywhere
Joburi/Distractii : RPC, RPG, GFX, writing

Rezumat/Recenzie Damnare Empty
MesajSubiect: Rezumat/Recenzie Damnare   Rezumat/Recenzie Damnare EmptyMar 31 Mar 2020, 1:55 pm

Cartea începe cu Lucinda, o fată de 17 ani care începe să meargă la școală în internatul Sword & Cross. Ea ajunge să studieze în locul destul de rece, în urma unei tragedi. Casa unde se afla cu prietenul ei, ia foc iar ea este singura care supraviețuiește. Toți o învinovățesc pe Lucinda, că totul a fost vina ei, iar procurorul decide să o trimită la școala de corecție/ internat, Sword & Cross. Dar lucrurile nu sunt așa simple. Luce are vedeni cu niște umbre care de fiecare dată când apar fac dezastru, iar din câte se pare, aceste umbre încep să devină din ce în ce mai mortale.
Deja din primele clipe petrecute la Sword & Cross, Luce realizează că școala aceasta nu este la fel ca restul școlilor, Toți au o personalitate nemaipomenită, dar nu chiar în sensul bun. Toți par să se comporte într-un mod diferit cu fata cea nouă, dar cineva iese în centrul atenției. Daniel.
Băiatul îi capturează atenția Lucindei de la primele clipe, iar Luce nu poate trece peste sentimentul că-l cunoaște pe Daniel de undeva. Totuși acest nu-i ușurează treaba. În loc să o ajute, o confuză și mai mult.
Dar acolo e și Cam. Băiatul rău care nici nu pare a fi atât de rău. Trebuie să recunosc, ca de obicei, atenția mea a căzut pe Cam. Deci Cam este genul acela de băiat care oarecum îmi place mie. E băiat rău și misterios și nu se ascunde în spatele unor secrete. Dacă își dorește ceva, chiar luptă pentru acel lucru. Deja vă puteți da seama că acesta apare pe lista mea cu personaje favorite din cărți.
Știu, am gusturi mai ciudate, dar mai bine aș alege băiatul rău care zice ce vrea, de cât băiatul bun care nu este în stare nici să-ți zică Bună.
Totuși, Lucinda pare să aibă un timp mai greu. Fata nu știe pe cine să aleagă. Cam, băiatul care de la început a fost lângă ea și a arătat interes, sau Daniel, tipul care abia că a băgat-o în seamă și care își schimba părerea cu viteza lumini.
Oricum, cel mai mare pericol în această carte nu este alegerea între 2 băieți, ceva mai întunecat se aproprie, și toți simt asta. Umbrele devin din ce în ce mi puternice iar cu o singură alegere, multe persoane își pot găsi sfărșitul.
Dacă vrei să afli ce se întâmplă cu Luce după ce ajunge la Sword & Cross, sau pe cine alege aceasta, sau dacă ești numai curioasă care este răul care se aproprie, atunci merită să citești cartea.

<[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]><[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]><[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]><[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]><[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]><[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]><[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]><[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]>
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
https://rpcdreams.forumz.ro/

Rezumat/Recenzie Damnare
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
RPG World  :: Angels vs Nephilims :: Reguli + istoric-
Mergi direct la: