RPG World
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum dedicat iubitorilor de RPG

AcasaPortalÎnregistrareConectare

Seriale favorite

In jos 
AutorMesaj
Xiphion.
Moderator Global
Moderator Global
Xiphion.

Zodiac : Balanta
Zodiac chinezesc : Bivol
Puncte : 283
Data de inscriere : 02/04/2020
Varsta : 23
Localizare : Ketterdam
Joburi/Distractii : Make art, not war

Seriale favorite Empty
MesajSubiect: Seriale favorite   Seriale favorite EmptySam 08 Aug 2020, 1:09 am

Ei bine, ca să fiu sinceră, până acum nu am văzut foarte multe seriale, însă există câteva care mi-au plăcut, iar printre favoritele mele se regăsesc The Mentalist, True Detective, Hannibal, Criminal Minds și Stranger Things.

Pe viitor plănuiesc să văd și altele, dar momentan mă voi concentra să termin Criminal Minds, fiind aproape de sezonul 6 la momentul actual.

Câteva detalii despre The Mentalist, serialul meu favorit:

Seriale favorite 732253

În mintea criminalului (The Mentalist) urmează povestea lui Patrick Jane, un consultant independent pentru o versiune fictivă a Biroului de Investigații din California (CBI), cu sediul in Sacramento, California.
Patrick Jane a avut anterior o carieră profitabilă ca escroc, pozând cu succes ca mediu și bucurându-se aproape de statutul de celebritate. El a apărut la televizor pretinzând că abilitățile sale paranormale au ajutat poliția să alcătuiască profilul unui criminal în serie pe nume Red John. Red John, furios pe această afirmație i-a ucis soția și fiica lui Jane din răzbunare. Jane și-a abandonat ulterior meseria lui ca mediu și a făcut echipă cu CBI, folosind abilitățile sale pentru a-i ajuta să rezolve diferite crime. Atenția lui în principal se îndreaptă către cazurile care îl implică pe Red John sau cele similare cu ale lui Red John. El recunoaște că se preface cu privire la aspectele supranaturale ale competențelor sale, de multe ori afirmând că „nu există un astfel de lucru ca mediu", dar el are abilități bine șlefuite în lectură la rece, hipnoză și furtul din buzunare, precum și un spirit de observație puternic și o înțelegere profundă a psihicului și a comportamentului uman. Aceste aptitudini sunt la îndemână în fiecare episod, dar tehnicile sale neortodoxe și bizare pentru a rezolva crimele ofensează, uneori echipa de agenți cu care lucrează.

Seriale favorite Original
Seriale favorite Original

Ultima editare efectuata de catre Xiphion. in Sam 08 Aug 2020, 9:41 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://charybdisnscylla.tumblr.com
Hanamura
Banat
Banat

Sex : feminin
Zodiac : Balanta
Zodiac chinezesc : Mistret
Puncte : 427
Data de inscriere : 30/03/2020
Varsta : 25
Localizare : Bistrița

Seriale favorite Empty
MesajSubiect: Re: Seriale favorite   Seriale favorite EmptySam 08 Aug 2020, 8:01 pm

Seriale favorite Crystal_divider_by_laraleel_dbktpou-fullview.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOiIsImlzcyI6InVybjphcHA6Iiwib2JqIjpbW3siaGVpZ2h0IjoiPD05NSIsInBhdGgiOiJcL2ZcLzk3NTM4ZWQyLWYwMDYtNGVkNS1hYTlmLWYxMTIxYmYzYjFlNFwvZGJrdHBvdS05MGFmY2NjNi1jNzdkLTQxZmUtOWE3ZC01ZGRjYzFlZjQxOWMucG5nIiwid2lkdGgiOiI8PTI4NyJ9XV0sImF1ZCI6WyJ1cm46c2VydmljZTppbWFnZS5vcGVyYXRpb25zIl19
Din pacate in ultimul timp nu prea am mai reusit sa ma uit la seriale. Cel mai mult mi-a placut serialul sud coreean Dae Jang Geum. Datorita acelui serial am reusit sa pus si mai multa pasiune in bucatarie. A fost ca si un imbold pentru mine. 

Seriale favorite Giphy
Sus In jos
https://unstoppablemind.forumotion.co.uk/

Seriale favorite
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
RPG World  :: Fan Zone :: Cafenea-
Mergi direct la: